У вас немає флеш-плеєра
Головна  сторінка сайту Додати  в закладки, підшити в обране Контакти, та інша інформація про нас Надіслати  повідомлення негайно Карта  сайту, всі сторінки
   
Без  помилок. Цілком правильний CSS!
Без  помилок. Повністю відповідає стандартам XHTML 1.0 SGML, HTML5, XML
Реєстрація  доменів, якісна розробка сайтів, розкрутка сайтів. Сучасний Хостинг.
Результативна боротьба зі СПАМом.
Водозащита в часах – часть вторая. Водозахист в годинниках - частина друга. Water-resistant - the second part.

Ремонт годинників

Київ вул. Шота Руставелі 34



Шановні відвідувачі, будь ласка, зверніть увагу!
Змінено режим роботи майстра та адресу.

Водозахист в годинниках - частина друга.

Не дивлячись на той факт, що такий важливий момент як водозахист в годинниках ми розглянули досить докладно, питання на цю тему не припиняються, тому виникла необхідність повернутися до цієї важливої теми і ще раз розглянути основні положення водозахисту і поширені помилки що виникають з цього приводу.

Головним джерелом недостовірної інформації, на превеликий жаль залишається «необізнаний» продавець. Друге місце займає реклама, що наполегливо видає бажане як дійсне.

Останнім часом не рідко, при купівлі годинників клієнт виявляє серед документів вкладку схему, на якій зображені фізичні навантаження і різні ступені вологозахисту годинників, які цим навантаженням повинні відповідати.

Нижче надано типову вкладку схему японської компанії Casio. Звертаю Вашу увагу на той факт, що наведені на даній схемі дані абсолютно не відповідають дійсності, оскільки явно завищені. Використовуючи дану схему як керівництво, ви ризикуєте зіпсувати Ваші годинники.

Water resistant водозахист в годинниках вкладка схема японської компанії Casio

Тепер згадаємо про маркування і відповідного ступеня вологозахист.

  • Water Resistant (Water Resistance) – мінімальна ступінь водозахисту для сучасних годинників, як правило свідчить тільки про те, що годинник має ущільнювачі або прокладки задньої кришки корпусу і заводниї головки.
  • 30Meter (30M или 3 Bar) - більш якісний вологозахист, годинник з даним маркуванням повинні витримувати тиск в три атмосфери.
  • 50Meter (50M или 5 Bar) - ще більш якісний вологозахист, годинники з даним маркуванням повинні витримувати тиск в п'ять атмосфер..
  • 100Meter (100M или 10 Bar) - годинники з даним маркуванням повинні витримувати тиск в десять атмосфер. Прийнято вважати що в годинниках з даним ступенем водозахисту можна плавати, на поверхні, не пірнаючи.
  • 200Meter (200M или 20 Bar) - годинники з даним маркуванням повинні витримувати тиск в двадцять атмосфер. Прийнято вважати що в годинниках з даним ступенем водозахисту можна займатися підводним плаванням. Насправді годинники для підводного плавання обов'язково повинні проходити спеціальні випробування і сертифікацію відповідно.

Зустрічаються й інші маркування 300Meter (300М або 30 Bar), 500Meter (500M або 50 Bar) і навіть 1000Meter (1000M або 100 Bar) - розглядати дані позиції немає сенсу з тієї причини, що жодна людина без спеціальних засобів захисту такого фізичної навантаження не витримає.

Отже йдемо за схемою.

Перше зображення - умивання, миття рук. Звичайний тиск, під яким подається вода 8 - 10 атмосфер. При продувці, яку водоканал часто проводить після відключення води до 12 атмосфер. Годинники з водозахистом до 200Meter (200M або 20 Bar) навіть теоретично не можуть витримати такого навантаження. Звичку мити руки не знімаючи годинник скоріше можна віднести до шкідливих.

Другий малюнок - потрапляння крапель дощу. Дощ буває різний. При попаданні під дощ, як і під час миття рук, особливо в зимовий час з морозу або влітку на пляжі (перегрів і різке охолодження при купанні), виникає таке явище як термоудар або термошок. В наслідок різкого охолодження годинникового корпусу в ньому швидко падає тиск. Годнинник буквально всмоктує повітря всередину, як правило, через заводну головку, якщо годинник вологий, вода потрапить в корпус досить легко. А ось видалити воду з годинникового корпусу без відкривання практично неможливо. Як наслідок - корозія в механіці, або замикання в електроніці.

Точні виміри я не робив, але практика показує, що годинники з маркуванням 50Meter (50M або 5 Bar) досить часто приносять в майстерню з випаром на склі (вода в корпусі) при цьому під час випробувань в барокамері часовий корпус з даними «дефектом» витримує тиск в 6 а іноді і 7 атмосфер. Причина потрапляння вологи в корпус - миття рук, перебування під дощем. Типовий випадок саме з Casio - з випробувань навантаження годинник витримує, навіть із запасом. За зображенням неначебто є дефект, якого насправді немає. Заміна прокладок, яку клієнт в таких випадках просить або навіть вимагає провести, не дасть рівним рахунком абсолютно нічого.

Третє зображення - миття машини, попадання бризок. Рідко хто в наш час миє машину використовуючи звичайне відро. Частенько водії користуються послугами авто мийок. В яких машини миють водою, яка подається в шланг спеціальним насосом, під дуже великим тиском. Власники дорогих іномарок (як правило і дорогих годинників) мають такі насоси у власному гаражі. Навіть візуально, без замірів видно, що тиск що видається таким насосом в два, три рази вище водопровідного.

В даному випадку виникає таке явище, як гідрошок або гідроудар - різке підвищення зовнішнього тиску викликане швидким зануренням у воду або попаданням годинника під струмінь води високого тиску. Майже завжди супроводжується термоударам.

Четверте зображення - миття під душем. Ідеальний спосіб об'єднання таких явищ як термо і гідро удар. Це непідйомний екстрим для годиника. Якщо з якоїсь причини у Вас виникла необхідність ретельно контролювати час в душі, єдиниа розумна порада - зняти годинник з руки.

П'яте зображення - плавання. Обов'язково слід пам'ятати про те, що у воді, швидше за все, нерухомо перебувати Ви просто не зможете. Під час звичайного плавання, при змаху рукою зануреною у воду, зовнішній тиск на годинник зростає приблизно в три рази.

Шосте зображення - стрибки в воду. Гарантований термо і гідро шок максимально можливого навантаження, межує з вандалізмом. За екстриму можна порівняти з відвідування сауни в годинниках.

Будь ласка зверніть увагу - для відвідування сауни або лазні, так само як для будь-яких стрибків у воду, будь то тумба, вишка, човен, годинників просто не існує. Справа навіть не в тому що годинники, швидше за все вийдуть з ладу від такого використання, - Ви дуже ризикуєте отримати серйозну травму зачепившись годинником, або отримати опік.

Сьоме і восьме зображення - підводне плавання. Під час пірнання доцільно взагалі відмовитися від використання годинників, крайньої потреби у відстеженні часу в цьому випадку немає. У разі занурення з дихальними приладами (аквалангом) навпаки, за часом стежити слід досить уважно. Тому й годинник в цьому випадку краще використовувати спеціально для цього призначений та той, що пройшов спеціальні, обов'язкові випробування.

Випадки заморожування годинників у воді в лід, кип'ятіння в чайнику, випробувань на міцність викиданням з десятого поверху або встановленням на трамвайну рейку не розглядаються з причини явного порушення в даному випадку умов експлуатації годинників, досить докладно описаних в часовому паспорті та гарантійному талоні.





Перехід на зимовий час

Перехід на зимовий час в ніч на неділю 27 жовтня.

Популярні сторінки.

Нові сторінки.

Від наших партнерів.



Ремонт часов Киев ул. Шота Руставели 34

Besucherzahler russian women
счетчик посещений
Search4all.org - каталог сайтов Russian America Top. Рейтинг ресурсов Русской Америки. Gainings.biz - каталог сайтов интернета! Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
Ремонт годинників Київ Україна http://watchmaster.net.ua @ 1967 - 2024