У вас немає флеш-плеєра
Головна  сторінка сайту Додати  в закладки, підшити в обране Контакти, та інша інформація про нас Надіслати  повідомлення негайно Карта  сайту, всі сторінки
   
Без  помилок. Цілком правильний CSS!
Без  помилок. Повністю відповідає стандартам XHTML 1.0 SGML, HTML5, XML
Реєстрація  доменів, якісна розробка сайтів, розкрутка сайтів. Сучасний Хостинг.
Результативна боротьба зі СПАМом.
Water resistant - Водозащита в часах . Water resistant - Водозахист в годинниках . Water resistant in watches.

Ремонт годинників

Київ вул. Шота Руставелі 34



Шановні відвідувачі, будь ласка, зверніть увагу!
Змінено режим роботи майстра та адресу.

Water resistant - Водозахист в годинниках.

Думаю всі тисячу разів чули про те що годинник з водозахистом "захистом від бризок" ("water resistant") до 5 атмосфер (50 метрів) не підходить для плавання, для плавання підходять тільки годинник з водозахистом від 10 атмосфер (100 метрів) і більше. Я спробую коротко пояснити чим відрізняється бризгозахист в 5 атмосфер від бризгозахист в 3 атмосфери і чому годинники з водозахистом в 200 метрів не підходять для занять дайвінгом з аквалангом. Але, будемо послідовні.

Зустрічаються різні системи позначення водозахищеності годинників - в метрах, барах і атмосферах. Але всі вони означають приблизно те саме: 1 bar = 1 atm = 10 m. Тобто 1 бар дорівнює 1 атмосфері і умовно прирівнюється до занурення на 10 метрів. Наскільки це відповідає реальним фактам ми розглянемо детальніше нижче.

Water resistant, 3 atm, 3 bar, 30 meters - бризгозахист, водозахист 3 атмосфери або 30 метрів.

Ці маркування рівносильні і, в більшості випадків, це означає для кінцевого споживача те що корпус годинника герметичний за винятком заводний головки. Тобто такий годинник не витримає занурення на дно склянки з водою. Перевірка на якість таких годинників як правило полягає у перевірці на стиск із зусиллям в три атмосфери. Звісно без занурення у воду. Є й рідкісні винятки: відповідно до стандарту ISO 2281 навіть на годинниках з маркуванням 30 метрів заводна головка годинника повинна бути герметизирована.

Але подібна практика мало поширена. Проте навіть годинники з подібним маркуванням що не мають герметизації заводний головки більш ніж достатньо захищені для використання в повсякденному побуті - звичайне положення руки в людини: рукою вниз. Враховуючи що годинники в більшості своїй розраховані для носіння на лівій руці (тобто заводною головкою вниз) то навіть досить сильний дощ не загрожує бризкозахищеному годиннику у Вас на руці.

Water resistant 5 atm, 5 bar, 50 meters - водозахист в 5 атмосфер.

Починаючи з цього маркування стандарт передбачає герметизацію заводної головки годинника. Тобто він повинен витримувати повне занурення під воду. Але для купання ці годинники все одно в більшості випадків не придатні. Чому? Все дуже просто. Стандартні перевірки якості проводяться в лабораторних умовах де на годинники припадає тиску рівно в 5 атмосфер і ні краплею більше.

Тиск води в трубах водопостачання - до 8 - 10 атмосфер. Наприклад при стрибку у воду удар об воду може створити пікове навантаження в десятки разів більше дозволивши волозі проникнути всередину годинника. Тобто не дивлячись на гарний водозахист годинники з маркуванням "водозахист до 50 метрів" можуть не витримати навіть душа у ванній, не кажучи вже про більш серйозні випробування "боєм".

Water resistant 10 (20) atm, 10 (20) bar, 100 (200) meters - водозахист в 100, 200 або більше метрів (10-20 і більше атмосфер)

Передбачає готовність годинника до реальних водних умовам і навіть (у випадку з водозахистом в 200 метрів і більше) до деяких випробувань. Але вони все одно не підходить для занять дайвінгом з аквалангом. . Годинники що підходящі для занять підводним плаванням з аквалангом повинні мати маркування "diver's", що передбачає їх спеціальну сертифікацію. Відповідно до стандарту про це вказують відразу з водозахистом, наприклад: "diver's 200 m".

Це ми коротенько торкнулися питань водозахищеності. Далі ми розглянемо їх детальніше що б навчитися нарешті відокремлювати зерна плевел і відрізняти звичайні маркетингові ходи при продажу годинників, від справжніх "робочих конячок" аквалангіста.

У годинниковій справі передбачено два стандарти для позначення водозахищеності годинника. Перший - ISO 2281 - для годинників призначених для щоденного використання. Другий - ISO 6425 - для годинників призначених для занурень з аквалангом. Розглянемо їх.

ISO 2281 - стандарт для водозахищених годинників.

Цей стандарт був розроблений тільки для годинників, призначених для звичайного щоденного використання під час вправ під водою протягом короткого періоду за умов мінливої ​​температури і гідравлічного тиску. Стандарт передбачає вибіркове тестування годинників з однієї партії, а не кожної моделі окремо.

Тестування складається з наступних кроків:

  • Занурення годинника в воду на 10 см протягом 1 години.
  • Занурення годинника в воду на 10 см з силою 5 N перпендикулярно до заводної голівки з кнопкам (якщо вони є) протягом 10 хвилин.
  • Занурення годинника в воду на 10 см зі зміною температури між 40 ° C, 20 ° C і знову 40 ° C. При кожній температурі годинники перебувають на протязі п'яти хвилин, перехід між температурами не більше п'яти хвилин. Протягом і після тесту не допускається поява конденсату, і, тим більше, проникнення води всередину.
  • Занурення годинника в воду в барокамері і застосування номінального тиску протягом 1 години. Не допускається поява конденсату і проникнення води всередину годинників.
  • Перевірка годинників надлишковим до номінального тиску в 2 атмосфери.
  • Годинники не повинні показати обтічність що перевищує 50? G / хв
  • Тест ремінця не потрібен
  • Тест на корозію не потрібен
  • Тест на негативний тиск не потрібен
  • Тест на опірність магнітним полям і ударам не потрібен

Крім тесту з зміною температури всі інші тести ISO 2281 повинні проводитися при температурі від 18 ° C до 25 ° C. Тиск ISO 2281 визначає як: 1 bar = 105 Pa = 105 N/m2.

ISO 6425 годинники для дайвінга

ISO 6425 визначає годинники аквалангіста як: годинник, розроблений, щоб залишатися водозахищеним в процесі підводного плавання на глибинах принаймні 100 м. і залишатися при цьому системою придатною для контролю за часом. Дайверські годинники перевіряються в нерухомій воді не менш ніж на 125% номінального тиску (того що заявлено на годинниках).

Таким чином годинники з водозахистом 200 метрів будуть водостійкими на глибині не менше 250 метрів нерухомій воді. Тестування водного опору в цьому випадку істотно відрізняється від тестування годинника не для дайвінгу, хоча б уже тим що стандарт передбачає повну перевірку кожної одиниці годинників.

Тестування з ISO 6425 включає в себе наступні перевірки:

  • Надійність під водою. Годинники що при тесті повинні бути занурені у воду на глибину 30 см, + / - 2 см протягом 50 годин при температурі від 18 ° C до 25 ° C і всі механізми повинні продовжувати функціонувати правильно. Перевірка на конденсат виконується до і після тесту, що б гарантувати що результат пов'язаний з даним тестом.
  • Тест на конденсат. Годинники що повинні бути поміщені на гарячу пластину температурою між 40 ° C і 45 ° C, до тих пір поки годинник не досягли температури пластини (зазвичай достатньо від 10 до 20 хвилин, в залежності від типу годинника). Потім відбувається полив водою, температурою від 18 ° C до 25 ° C на скло годинників. Приблизно після 1 хвилини після цього поверхня скла повинна бути витерта сухою ганчіркою. Будь-які годинники, у яких є конденсат на внутрішній поверхні скла, повинні бути знищені.
  • Опір заводних голівок і інших пристроїв регулювання до зовнішньої сили. Під час тесту годинники повинні бути піддані надмірному тиску у воді в 125% номінальної водозахисту протягом 10 хвилин і до зовнішньої силі в 5 N перпендикулярно до заводної голівки з кнопкам (якщо є). Тест на конденсат повинен бути виконаний перед і після цього тесту, щоб гарантувати, що результат пов'язаний з даним тестом.
  • Водонепроникність у водному сверхдавленіі при зміні тиску. Годинники при тесті повинні бути занурені у воду, що містилася в барокамері. Після чого протягом 1й хвилини мають бути піддані надмірному тиску в 125% номінального водозахисту і витримані під тиском протягом 2 годин. Згодом надмірний тиск має бути зменшено до 0.3 барів за 1 хвилину і підтримано у цьому тиску протягом 1 години. Годинники повинні бути витягнуті з води і висушені. Не допускається жодного конденсату і проникнення води всередину годинників.
  • Опір тепловим перепадам. Тест передбачає занурення годинників на 30 см ± 2 см у воду при наступних температурах (протягом 10 хвилин кожна): 40 ° C, 5 ° C і 40 ° C знову. Час переходу одного занурення до іншого не має перевищувати 1 хв. Ніяке свідоцтво водного вторгнення або конденсату неприпустимо.

Крім тесту з зміною температури всі інші тести ISO 6425 повинні проводитися при температурі від 18 ° C до 25 ° C. Тиск ISO 6425 визначає як: 1 bar = 105 Pa = 105 N/m2.

Необхідний 125% випробувальний тиск забезпечує запас міцності проти таких подій як динамічне збільшення тиску, зміна щільності води (морська вода на 2 - 5% більш щільна ніж прісна), і деградація прокладок.

Що ж стосується викликуваного рухом динамічного тиску, - то це не більше ніж міф і маркетинговий хід для продажів годинників з більшим ступенем водозахисту. Коли водолаз швидко пливе зі швидкістю 10 м \ с (32.8 ft / s) (найкращі плавці, не можуть плисти і близько до такої швидкості), то фізика диктує, що водолаз виробляє динамічний тиск 0.5 барів що еквівалентно 5 метрам додаткової водної глибини.

Крім стандарту ISO 6425 водозахисту також забезпечує мінімальні вимоги для механічного годинника водолаза (і у кварцевих, і в цифрових годинників є своя специфіка), такі як:

Присутність пристрою що попередньо засікає час , наприклад односпрямований безель з розміткою часу що обертається (т.зв. "таймер аквалангіста") або цифровий дисплей. Такий пристрій повинно бути захищено проти недбалого обертання або неправильної маніпуляції.

Якщо це буде безель що обертається, то у нього має бути дрібний масштаб, відповідний до 60 хв. маркування, з ясно позначеними п'ятихвилинними відрізками. Маркування на безелі, якщо є, повинні бути скоординовані з такими з пристроями і повинні бути ясно видимими. Якщо пристрій буде з цифровим дисплеєм, то він так само має ясно читатися.

Наступні речі повинні бути чіткими в темряві з відстані в 25 см:

  • Час. Хвилинна стрілка повинна легко відрізнити від часової.
  • Установка часу на пристрої виміру часу
  • Індикація того що годинник йде (зазвичай це рух секундної стрілки з позначкою що світиться)
  • У випадку якщо годинник має живлення від батареї повинна бути індикація заряду або функція "endoflife" (попередження про низький заряд батареї)
  • Опір намагничуванню. Це тестується триразовим розміщенням годинника в магнітне поле силою 4,800 A / m. Годинники повинні зберегти точність ходу не менш + / -30 сек / добу як і до тесту.
  • Протиударність. Тестується двома ударами (один по стороні о 9 годині, і другий по склу перпендикулярно циферблату). Удар зазвичай наноситися молотком з твердого пластика встановленого подібно маятнику так що б можна було контролювати силу удару. Зазвичай це молот вагою в 3 кг зі швидкістю удару в 4.43 м / с. Зміни в точності ходу допускаються до + / - 60 сек / добу.
  • Опір солоній воді. Під час цього тесту годинники поміщають в розчин 30 г / л NaCl і залишають там на 24 години при температурі від 18 ° C до 25 ° C. Цей тестовий розчин має "солоність" незрівнянну з морською. Після тесту, корпус і браслет перевіряється на можливі зміни. Рухомі частини, такі як обертовий безель, повинні після тесту функціонувати нормально.
  • Опір додаткових деталей зовнішнім зусиллям (перевірка ремінця / браслета на міцність). Тестується застосуванням сили 200 N до кожної ланки (і місця кріплення) в протилежні сторони. Ніякі пошкодження ні годинника ні місця кріплення браслета не дозволяються. Браслет в тестованих годинниках повинен бути закритий (для порівняння, на офіційному сайті Tissot вказано що їх годинники проходять подібний тест при зусиллі 50N).

Маркування. Годинники що пройшли перевірку ISO 6425 маркуються словом DIVER'S WATCH LM або DIVER'S LM що б дозволити відрізнити годинники з подібним водозахистом але ті що не підходять для дайвінгу. Буква L відображає глибину занурення в метрах, гарантовану виробником.

Але для пірнання з дихальною сумішшю навіть цих жорстоких заходів може виявитися мало, тому стандартом ISO 6425 передбачено ряд додаткових тестів для годинникiв яким призначено супроводжувати людину в самих екстремальних умовах.

Годинник для дайвінгу з дихальною сумішшю.

Ця частина стандарту передбачає годинник для використання в підводному дзвоні з почерговим зануренням під воду та перебуванням в умовах тиску дихальної суміші. Так як молекули гелію менше молекул води, вони можуть вільно проходити крізь корпус навіть водозахищених годинників та порушувати їх працездатність. Для перевірки здатності годинників витримати такі випробування ISO 6425 передбачає ряд додаткових тестів, таких як:

  • Тест операції в газовому надмірному тиску. Годинники що піддаються надмірному тиску газу, який буде фактично використовуватися, на 125% номінального тиску, протягом 15 днів. Після чого проводиться швидке скорочення тиску до атмосферного тиску яке повинно бути виконано за час що не перевищує 3 хвилини. Після цього тесту годинники повинні функціонувати правильно. Кварцеві годинники повинні нормально функціонувати протягом і після тесту. Механічні годинники повинні нормально функціонувати після тесту (запас ходу зазвичай менше ніж 15 днів).
  • Тест внутрішнім тиском (моделювання декомпресії). Видаляється заводна головка разом валом для заводу і переведення часу. На її місце встановлюється заводна головка того ж самого типу з отвором. Через цей отвір, вводиться газова суміш, яка буде фактично використовуватися і створить надмірний тиск номінального тиску/20 бар в годинниках строком на 10 годин. Тоді виконується тест в номінальному водному надмірному тиску для чого оригінальна заводна головка повинна бути знову встановлена . Після цього тесту годинники повинні функціонувати нормально.

Маркування. Годинники що пройшли перевірку ISO 6425 для використання з дихальною сумішшю маркуються словом "DIVER'S WATCH LM FOR MIXEDGAS DIVING". Буква L відображає глибину занурення в метрах, гарантовану виробником. Склад газу використаний під час тесту повинен бути вказаний в інструкції до годинника.

Незважаючи на вище сказане багато виробників годинників не надто охоче йдуть на проходження навіть стандарту ISO 2281, не кажучи вже про ISO 6425. Грішать цим як дрібні компанії, яким не по кишені витрати пов'язані впровадженням на виробництві таких стандартів, так і великі - які просто не дуже педантично відносяться до виробництва.

Найчастіше спостерігається повна відсутність герметизації заводної головки на годинниках з водозахистом в 30 метрів, тому не варто насправді занурювати такий годинник навіть в склянку з водою. У багатьох виробників та ж біда спостерігається і з маркуванням в 50 метрів.

Виробники ж контроль якості яких відповідає зазначеним вище стандартам із задоволенням вказують це в інструкціях до годинника. Часто ж навпаки, користуються незнанням людьми стандартів і вказують на годинниках з водозахистом понад 300 метрів стандарт водозахисту ISO 2281, який, як викладено вище, до дайвінгу відношення не має.

Ось коротко те, що насправді ховається за гучними гаслами "водонепроникні до хх метрів" і що ховається за прийнятими умовностями від кінцевого власника годинників, про що часто не можуть або не хочуть розповісти як продавці так при виробники годинників.

Наостанок нагадаю лише, що на практиці, виживання годинника буде залежати не тільки від глибини води, але і від віку прокладки, минулих ушкоджень, температури і додаткових механічних ударів і коливань. Більшість виробників рекомендують водолазам перевіряти годинник на зазначений водозахист в авторизованих сервісних центрах та ремонтних майстернях кожен рік і раз в два-три роки робити заміну прокладок. Це зручно робити одночасно із заміною батарей в кварцевих годинниках або чищенні механічного годинника.

Наприкінці кілька рекомендацій як зберегти водозахист на належному рівні.

1. Головне не забувати про дотримання температурного режиму навіть якщо годинник реально тримає 30 bar (300 M) перегрівати як і переохолоджувати його не можна. Це для любителів залишити на торпеді влітку або в бардачку на зиму. Ущільнювачі псуються дуже швидко. У сауну з годинниками ходити не можна навіть якщо вони 100 bar, гума тримає тільки тиск, від перегріву псується що б хто не казав.

2. Різного роду розчинниками не мити.

3. З вишки в годиннику не пірнати навіть якщо вона 1 метр. Для стрибків з вишки як і для походів в сауну з годинників немає.

Різьба на кришці і голівці це ще не гарантія герметичності, але варіант більш кращий, дозволяє якийсь час дотиснути якщо навіть прокладка не дуже.

Ну і головне, про що не скаже ні виробник ні продавець але відмінно знає кожен годинникар - якщо у ваших годинниках крім заводної головки є ще й кнопки - ці самі кнопки у воді натискати не можна.

Ось мабуть всі рецепти щастя, при їх дотриманні те що на годинниках написано достатньо довго буде відповідати дійсності.

Щасливого плавання!





З Різдвом Христовим!

Різдво вже скоро

Популярні сторінки.

Нові сторінки.

Від наших партнерів.



Ремонт часов Киев ул. Шота Руставели 34

Besucherzahler russian women
счетчик посещений
Search4all.org - каталог сайтов Russian America Top. Рейтинг ресурсов Русской Америки. Gainings.biz - каталог сайтов интернета! Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
Ремонт годинників Київ Україна http://watchmaster.net.ua @ 1967 - 2024