З моменту свого народження годинники були досить великими і як правило стаціонарними приладами. Конструкторські рішення реалізації приладів для вимірювання часу не стояли на місці, завдяки чому годинники незабаром змогли стати приладом що носиться.
На зорі годинникової промисловості першими такими годинниками стали кишенькові годинники. Кишенькові годинники в комплекті мають ланцюжок, виготовлений з того ж матеріалу що і корпус годинника. У рідкісних випадках тонкий шкіряний шнур, що одним кінцем кріпиться до годинника, а другим до одягу власника. Такий не хитрий пристрій оберігає кишеньковий годинник не тільки від втрати, але і від випадкових падінь.
З розвитком технології годинникарями стали створюватися все більш мініатюрні механізми, що дозволило почати виробництво наручних годинників - наймасовішої і популярної категорії годинників в сучасному світі.
Для носіння наручних годинників використовують металеві браслети, або годинникові ремені про які ми сьогодні і поговоримо.
Шкіряні годинникові ремінці.
Самий популярний у минулому вид часових ремінців, поступово витісняється в наш час металевими браслетами та виробами з силікону, пластика і гуми. Застосовуються як у простих, так і в досить дорогих моделях годинників. За формою їх можна розділити на дві групи, прості годинникові ремінці з рівним краєм і фасонні годинникові ремені.
Останній вид відрізняється тим, що край ременя за допомогою спеціальних вставок щільно без зазорів прилягає до годинникового корпусу. Такі годинникові ремінці виробляються індивідуально під певну модель. Вигляд у годинника з таким ремінцем більш досконалий, але дістати такий ремінь буває дуже складно іноді практично не можливо. Наприклад, якщо годинник такої моделі зняли з виробництва.
Сучасні технології дозволяють офарбити шкіру практично в будь-який колір. В якості матеріалу використовується як натуральна шкіра, часом досить екзотичних тварин, - крокодилів, морських скатів, змій, так і не дорога «шкіра молодого дермантину». Для останнього матеріалу важливо дотримуватися температурного режиму - не перегрівати і не переохолоджувати.
Деякі моделі годинників саме завдяки шкіряному ременю набувають більш ефектний, багатий вигляд. Але у часових ремінців виготовленим зі шкіри є один досить істотний недолік - малий термін служби, в слідстві фізіологічних особливостей людського організму.
Шкіряний часовий ремінець з часом вбирає піт і перетворюється на джерело різкого відразливого, досить неприємного запаху. Саме з цієї причини не рекомендується носити часовий ремінь більше 8 - 10 місяців за умови щоденного використання.
Пластикові і силіконові годинникові ремінці.
Бувають так само абсолютно різних кольорів і розмірів, дуже широко застосовуються для виробництва дитячих і підліткових моделях годинників. Майже завжди такими ремінцями укомплектовані Електронні годинники з пластиковими корпусами з такого ж матеріалу.
Для таких часових ремінців так само важливо дотримуватися температурного режиму, зазначений в часовому паспорті, це суттєво підвищує термін служби годинника. Але цей вид часових ремінців в слідстві особливостей матеріалів не має «гігієнічного недоліку», у разі появи неприємного запаху, досить обережно промити ремінь в теплій воді з милом.
Годинникові ремінці з каучуку.
Деякі, як правило досить дорогі моделі годинників комплектуються годинниковими ременями виготовленими з натурального каучуку. Досить якісний, міцний і довгостроковий матеріал дуже популярний серед виробників годинників для підводного плавання.
Ця категорія часових ременів не потребує докладного опису, єдине, на що слід звернути увагу власникам таких моделей годинників, це підгонка ременя під руку. Яка здійснюється шляхом відрізки зайвої частини ремінця, не підганяйте ремінець по руці щільно, завжди залишайте запас 5 - 7 мм. Цей «надлишок» прибирається кріпленням замка так, що при необхідності його можна буде повернути, що потрібно з часом майже завжди.
Годинникові ремені з тканини.
Мали досить великий обіг в шістдесятих роках минулого століття. Виготовлялися з натуральних тканин. Моделі годинників з такими ременями сьогодні зустрічаються рідко, як правило, це індивідуальний авторський варіант або обмежена партія.
Сьогодні вихідний матеріал майже завжди за рідкісним винятком - синтетика. Область застосування - моделі для військових і «посилені» моделі годинників для любителів екстриму.
У наш час годинник доступні кожному, не залежно від соціального статусу та рівня достатку. Серед тих, хто носить наручний годинник практично у всіх власників кілька моделей.
На мою думку, досить раціонально вчиняють ті, хто носить годинники з шкіряними ременями в зимовий період і годинник з іншими типами ременів або металевими браслетами в теплу пору року.