Підлоговий годинник, в силу сформованих традицій, є не тільки приладом для вимірювання часу, а й предметом інтер'єру, підкреслює соціальний статус свого господаря. Як і раніше гарні підлогові годинники можуть собі дозволити люди досить заможні. Вартість якісних підлогових годинників не може бути менше 1000 $.
Сьогодні на годинниковому ринку представлені найрізноманітніші моделі підлогових годинників, на будь-який смак і колір, сьогодні підлогові годинники не складно підібрати практично під будь-який інтер'єр. Широко представлені як підлогові годинники у механічному виконанні, від найпростіших без додаткових функцій і бою, так і складні механічні куранти з четвертним боєм, зміною мелодій, відключенням, в тому числі і автоматичним, механізму бою в нічний час. З додатковими пристроями в виді секундних стрілок, місячних календарів, барометрів.
Підлогові годинники з кварцовими механізмами представлені так само в дуже великому асортименті.
Як різновид інтер'єрних годинників, підлогові годинники багатьом зобов'язані Німеччині. Серійне виробництво підлогових годинників з початку минулого століття було налагоджено саме там. До другої світової війни найширшу популярність отримали підлогові годинники Густав Беккер (Gustav Becker). Gustav Becker були відомі і популярні ще в царській Росії, але після другої світової війни величезний потік цих підлогових годинників був завезений в Радянський Союз в якості військових трофеїв.
Виконуючи ремонт підлогових годинників Gustav Becker, спілкуючись з власниками, часто це два - три покоління, для себе я відзначив, що підлогові годинники практично завжди викликають найтепліші, приємні спогади. Історія походження і проживання підлогових годинників в сім'ї, завжди розповідається не просто з посмішкою, а саме з радістю.
Після війни було налагоджено виробництво підлогових годинників на Орловському годинниковому заводі, під торговою маркою Янтар. Слід зазначити, що механізм наших підлогових годинників Янтар відрізнявся високою якістю, у виробництві механізмів для підлогового годинника в якості опорних підшипників використовувалися рубінові камені, так само як і при виробництві наручних годинників вищої категорії якості.
Займаючись ремонтом годинників більше двадцяти років, я ні разу не зустрічав у інших виробників підлогових годинників механізм з рубіновими опорними підшипниками. Механізм підлогових годинників Янтар Орловського годинникового заводу крім бою годин й півгодини так само відбиває чверті години. При найвищій якості механізм підлогових годинників Янтар є досить складним пристроєм.
Сьогодні лідером з виробництва не тільки годинників, але і годинникових механізмів для підлогового годинника є фірма Hermle. Hermle - гармонійно поєднує давні традиції, багаторічний досвід і сучасні технології. Сьогодні багато виробників для своїх моделей купують механізми саме у Hermle.
Широко відома так само продукція ще однієї німецької фірми - Kieninger. Сьогодні інтер'єрні годинники Kieninger можна зустріти досить часто. Годинники Kieninger представлені не тільки різних типів - підлогові, настінні, настільні і камінні, але так само і представляють абсолютно різні стилі. Від новомодного «техно» до якісних колекцій, виконаних в антикварних стилях різних часів.
Відносно недавно на ринку інтер'єрних годинників з'явився новий представник - американська торгова марка Howard Miller. Продукція бренду Howard Miller представлена так само колекціями морських хронометрів, вітринних і вуличних годинників. Різноманітність представників годинникового ринку, здоровий дух конкуренції, як завжди дуже позитивно позначається на якості годинників та супутніх товарів і послуг, ще більш вигідними ціновими пропозиціями для покупців.
Як сучасні підлогові годинники, так і їх антикварні предки це ще й різновид інвестицій. Підлогові годинники з часом зростають в ціні, це безсумнівно найцінніший подарунок, дуже якісне придбання При належному догляді підлогові годинники прослужать сотні років, про це сьогодні можна говорити з упевненістю підтвердженої практикою.