У вас немає флеш-плеєра
Головна  сторінка сайту Додати  в закладки, підшити в обране Контакти, та інша інформація про нас Надіслати  повідомлення негайно Карта  сайту, всі сторінки
   
Без  помилок. Цілком правильний CSS!
Без  помилок. Повністю відповідає стандартам XHTML 1.0 SGML, HTML5, XML
Реєстрація  доменів, якісна розробка сайтів, розкрутка сайтів. Сучасний Хостинг.
Результативна боротьба зі СПАМом.
Материалы для изготовления часовых корпусов. Матеріали для виготовлення годинникових корпусів. The materials for the manufacture of watch cases.

Ремонт годинників

Київ вул. Шота Руставелі 34Шановні відвідувачі, будь ласка, зверніть увагу!
Змінено режим роботи майстра та адресу.

Матеріали для виготовлення годинникових корпусів.

Чому схожі, на перший погляд, годинники мають різну ціну? Один з найважливіших моментів що визначає вартість годинника - матеріал з якого виготовлений його корпус.

Вибір матеріалу для корпусу годинника завжди результат компромісу між ціною і якістю. Всупереч поширеній думці, ціна годинника залежить не тільки і навіть не стільки від його "серця" механізму, скільки від "оболонки" корпуса і браслета. Якщо механізм не належить до унікальних, особливо складних, то саме корпус годинника найсильніше впливає на їх ціну.

Корпус це не тільки зовнішній вигляд годинника, за який, поряд з якоюсь легендою про них (що включає історію та імідж марки, запевнення продавця в точності і надійності механізму, і т.п.), і платить гроші покупець. Матеріал, з якого виготовлений корпус годинника, визначає те, як довго цей годинник прослужать. Адже несправний механізм майже завжди піддається ремонту, а стертий "до дір" корпус залишається тільки викинути.

Вибір матеріалу для корпусу годинника завжди результат компромісу між ціною і якістю. Що потрібно від годинника покупцеві? Привабливий зовнішній вигляд, здатність годинника зберігати цей вид протягом багатьох років, безпека для здоров'я (хоча про це покупці замислюються наразі рідко).

Але що, з точки зору виробника, означає здатність годинника довго зберігати зовнішній вигляд, не покриваючись подряпинами і потертостями? Більш твердий матеріал корпусу, що зазвичай має більш високу ціну, використання більш дорогого інструменту і додаткові витрати часу для його обробки. Як наслідок більш високу ціну годинників.

Корпуси основної маси сучасних годинників зроблені з чотирьох видів матеріалів. Найпоширенішим і традиційним є латунь. Популярність латуні пояснюється її відносно низькою ціною і легкістю в обробці. Однак у латуні є і недоліки. Вона окислюється на повітрі, швидко кородує при взаємодії з потом людини, залишаючи на руці чорні розводи. Тому корпус, виготовлений з латуні, вимагає захисно декоративного покриття. Покриття вирішує одні проблеми, але при цьому додає нові.

Рано чи пізно воно стирається, місцями крізь нього починає проступати метал корпусу, і годинник набуває зовсім непривабливий вигляд. Відновити колишню красу вже неможливо. До того ж деякі покриття, надаючи годиннику гарний зовнішній вигляд, небезпечні: вживаний в багатьох видах покриттів нікель здатний викликати алергію і різні шкірні захворювання.

За цих недоліків деталь, що має постійний безпосередній контакт зі шкірою людини задню кришку у таких годинників роблять не з латуні, а зі сталі. Будь-які годинники в латунному корпусі, незважаючи на тип і якість покриття, здатні зберігати свій первісний вигляд не більше п'яти років.

Тим не менш, сьогодні переважна більшість вироблених в світі годинників зроблені саме з латуні, особливо це стосується годинників з роздрібною ціною 20 - 100 доларів. Іноді на корпусах годинника з латуні виробник ставить відмітку "base metal case" або "brass". З латуні зроблені корпуси практично всіх вітчизняних годинників.

В останні десятиліття серйозну конкуренцію латуні у дешевих годинах становить цінковоалюмініевий сплав Аллою. "Аллой" в перекладі з англійської означає "сплав", тобто сплав взагалі, а не конкретний матеріал. Ми, за сформованою в часових колах традиції, будемо вживати слово "Аллой" для позначення матеріалу, що застосовується для виготовлення корпусів.

Корпуса з аллою відрізняються від латунних не тільки самим матеріалом, але і технологією виробництва. При виробництві корпусів з латуні, заготовки для яких виготовляють методом гарячого штампування, велика частка операцій механічної обробки (фрезування, розточування, свердління, точіння), які досить трудомісткі і при яких до 50% металу йде у відходи.

Метод відливу, використовуваний у виробництві корпусів з аллою, робить їх значно дешевше, ніж латунні, так як не тільки зменшуються відходи, а й різко спрощується виробництво: за один раз відливається кілька десятків заготовок, що вимагають лише невеликого доведення і полірування, щоб стати корпусом годинника . Ця технологія дозволяє швидко освоювати випуск нових моделей корпусів: для цього досить просто зробити нову литну форму.

Природно, дешевизна має зворотний бік. Аллой досить м'який матеріал, годинники легко дряпаються і швидко зношуються. Виготовлений методом лиття корпус містить безліч дрібних повітряних бульбашок пір, і відполірувати його поверхню до такої якості, як латунний або сталевий, неможливо. Аллоевий корпус в обов'язковому порядку вимагає використання захисно декоратівного покриття, про плюси та мінуси якого говорилося вище.

Недоліки аллою не дозволяють робити з нього дорогі високоякісні речі, але виявляються несуттєві при виготовленні дешевої масової продукції, орієнтованої на небагатого і невибагливого покупця. Сьогодні корпуси майже всіх годинників з роздрібною ціною до 1520 доларів виготовлені з Алло. Корпус з аллою можна дізнатися за двома ознаками - він дещо легше латунного і, як правило, має трохи "хвилясту" поверхню.

Все більшу популярність в останні роки набуває годинник в сталевих корпусах. Це не дивно: з точки зору покупця саме сталевий корпус має оптимальне співвідношення ціна - якість. Сталь досить твердий матеріал, подряпати його набагато важче, ніж латунь або Аллой.

Шліфований або полірований корпус з нержавіючої сталі чудово виглядає, не вимагаючи ніяких захисних або декоративних покриттів. Марки сталі, застосовувані для виготовлення годинника, гіпоалергенні, такі годинники не викликають шкірних захворювань. Навіть зі старими подряпаним годиннику зі сталі можна повернути привабливий зовнішній вигляд досить просто - відполірувати корпус.

Сталеві годинники трохи дорожче латунних. Сталь набагато твердіше латуні й важче в обробці. Хоча для корпусів годинника застосовуються спеціальні, відносно м'які сплави, дорогими виявляються і самі матеріали, і їх обробка.

Роздрібна ціна сталевого годинника дуже рідко знижується нижче 40 доларів. Як правило, на задній кришці сталевих годинників ставлять напис "All stainless steel" (не плутати з написом "stainless steel back" сталева задня кришка). Абсолютна більшість "білих" годинників швейцарського та японського виробництва зроблені зі сталі.

Приблизно одну цінову нішу зі сталевими годинами займають годинник з корпусами з титану. Цей метал названий "крилатим", тому що він активно застосовується в авіації та ракетобудуванні завдяки малій вазі і високої міцності.

Сам титан досить крихкий, і для виготовлення годинника використовують сплави титану, які більш пластичні. Титан, як і сталь, не вимагає покриттів, він гіпоалергенний, не викликає шкірних захворювань. Годинники з титану мають дві переваги перед сталевими: вони дуже легкі і як би «теплі» на дотик. Останнє відчуття виникає через те, що титан має низьку теплопровідність.

Більшість годинників з титану мають специфічний матовий сірий колір, але деякі виробники роблять корпуси з полірованого титану, і тоді виходить цікаве поєднання: годинники зовні виглядають як сталеві, але майже нічого не важать.

Чи не єдиний недолік годинників з титану в тому, що на них легко з'являються невеликі поверхневі подряпини.

Крім малої ваги та низької теплопровідності титан володіє і ще однією цікавою властивістю - якщо стиснути між собою два шматки титану, то вони можуть "зваритися". Тому годинник з титановим корпусом і титанової задньою кришкою необхідно іноді відкривати, інакше кришка може "прирости" до корпусу.

Популярні сторінки.

Нові сторінки.

Від наших партнерів.Ремонт часов Киев ул. Шота Руставели 34

Besucherzahler russian women
счетчик посещений
Search4all.org - каталог сайтов Russian America Top. Рейтинг ресурсов Русской Америки. Gainings.biz - каталог сайтов интернета! Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
Ремонт годинників Київ Україна http://watchmaster.net.ua @ 1967 - 2024